Ing. Markéta Jüptnerová, Ph.D.

Ing. Markéta Jüptnerová, Ph.D.

Angličtina

začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí

Naše ostřílená lektorka angličtiny se spoustou zkušeností. Její práce je jejím koníčkem. Mimo jiné také přednáší na vysoké škole.

 

Jaký jazyk učíš a co se ti na něm líbí?

Učím anglický jazyk.  Nejvíce se mi líbí, že jím můžeš mluvit kdekoliv na světě a vždycky se najde někdo, kdo ti porozumí.

Řekni nám, proč tě mají studenti rádi?

Možná proto, že mě baví učit. Je to jako divadlo, já hraji a oni se baví … a učí.

Co o sobě řekneš budoucím studentům?

Učení může být zábava a já vím, jak na to.

Co tě na učení baví?

Miluji tu bezprostřední komunikaci a radost, když je mohu něčemu naučit. Nemusí to být jen nová slovíčka a gramatika, ale i něco nového o zemích a lidech, kteří mluví jiným jazykem.

Jaké jsou tvoje koníčky?

Ráda čtu, chodím do přírody a cestuji. Už jsem procestovala kus světa, tak ráda vyprávím (anglicky) o svých cestovatelských zážitcích.

Jak bys motivoval budoucí studenty?

Každý musel začít od začátku… Když se do toho pustíte, obětujete čas a energii, tak se můžete stát novým člověkem. Jak říká moudré přísloví: Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem.

Tvůj vzkaz pro studenty?

Jak pyšní můžete na sebe být, když si sami v cizí zemi objednáte jídlo v restauraci, zeptáte se na cestu nebo si jen koupíte zmrzlinu.  Už se nemusí bát trapných momentů, které kazí Vaše cestovatelské touhy.

Jaký je, dle tvého nározu, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka.

Z učení se musí stát koníček, kterému dáte denně 15 minut… Překládáte anglické písničky, luštíte anglické názvy výrobků a na toaletě se místo telefonu učíte nová slovíčka.

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent“.

Já neměla talent na řízení auta a až ve třiceti jsem začala pořádně jezdit. Dnes zvládnu na jeden zátah dojet až do italské Boloně. S jazykem je to stejné, když budete chtít, tak se ho naučíte!

Co by měl vědět/dělat každý student?

Angličtina je jak esperanto, domluvíte se s ním na celém světě a to za to stojí.