Ing. Markéta Jüptnerová, Ph.D.

Naše ostřílená lektorka angličtiny se spoustou zkušeností. Její práce je jejím koníčkem. Mimo jiné také přednáší na vysoké škole.

Učím anglický jazyk.  Nejvíce se mi líbí, že jím můžeš mluvit kdekoliv na světě a vždycky se najde někdo, kdo ti porozumí.

Možná proto, že mě baví učit. Je to jako divadlo, já hraji a oni se baví … a učí.

Učení může být zábava a já vím, jak na to.

Miluji tu bezprostřední komunikaci a radost, když je mohu něčemu naučit. Nemusí to být jen nová slovíčka a gramatika, ale i něco nového o zemích a lidech, kteří mluví jiným jazykem.

Ráda čtu, chodím do přírody a cestuji. Už jsem procestovala kus světa, tak ráda vyprávím (anglicky) o svých cestovatelských zážitcích.

Každý musel začít od začátku… Když se do toho pustíte, obětujete čas a energii, tak se můžete stát novým člověkem. Jak říká moudré přísloví: Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem.

Jak pyšní můžete na sebe být, když si sami v cizí zemi objednáte jídlo v restauraci, zeptáte se na cestu nebo si jen koupíte zmrzlinu.  Už se nemusí bát trapných momentů, které kazí Vaše cestovatelské touhy.

Jaký je, dle tvého nározu, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka.

Z učení se musí stát koníček, kterému dáte denně 15 minut… Překládáte anglické písničky, luštíte anglické názvy výrobků a na toaletě se místo telefonu učíte nová slovíčka.

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent“.

Já neměla talent na řízení auta a až ve třiceti jsem začala pořádně jezdit. Dnes zvládnu na jeden zátah dojet až do italské Boloně. S jazykem je to stejné, když budete chtít, tak se ho naučíte!

Angličtina je jak esperanto, domluvíte se s ním na celém světě a to za to stojí.