Jan Šerpán, M.A.T.

mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí

Honza se k nám vrátil z USA, kde úspěšně vystudoval a odpromoval na Georgia College. Jeho pozitivní přístup k životu z něj dělá nadšeného lektora, se kterým se můžete bavit na všechna témata světa. :)

Učím angličtinu a líbí se mi na ni snad všechno!

To se asi budete muset zeptat jich :-).

Myslím si o sobě, že jsem docela pohodář. Rád se směju a jsem.

Nikdy neni pozdě začít, a každý je schopen se anglicky naučit. Vyzkoušejte vícero učitelů, a vyberte si toho, jehož metodika Vám vyhovuje a je Vám osobnostně blízký. Pokud z hodiny budete odcházet s dobrou náladou, a pokud se vždy na hodinu budete těšit, zvolili jste si spravně!

Ač spíše introvert, ve škole jsem rád mezi lidmi – a to mě vlastně baví ze všeho nejvíce. Těší mě, když u studentů vidím upřímné nadšení pro angličtinu; když z hodiny odcházejí dobře naladění nejenom z odvedené práce co se jazyku týče, ale i s pocitem osobního rozvoje, který je vždy v mých hodinách v nějaké formě skrytý.

Momentálně rád chodím do posky, čtu, hraju na piano, a učím. Nejraději však nedělám nic, a to pak už není čas vůbec na nic!

Angličtina je náš přítel, ne naopak. Jejím osvojením si zpříjemníte život na cestách, v práci či ve škole. Otevírá spoustu možností a dovoluje nám poznat sebe sama a lidi a kultury z celého světa.

Jaký je, dle tvého názoru, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka?

Dlouhodobý pobyt v nějaké z anglicky mluvících zemí. Tam snad každý nalezne pořádnou motivaci. Nejlepší však neznamená jedinný. Každý ať dělá nejlépe jak může, a dle svých možností. Pozitivní vztah k osvojení jazyka se zdá být společným jmenovatelem všech způsobů.

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent“?

Ať nevěří všemu, co se mu honí hlavou, a ať porovnává pokrok jen sám u sebe. A každý je schopen pokroku.

CHCI SE UČIT S HONZOU