Veronika Bernatiková

Italština

začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí

Verča náramně zapadla do našeho "stádečka". Vždy odhodlaná naučit vás maximum stylem, který prostě baví. Je neustále vysmátá a pozitivní. Uvidíte sami, že její hodiny jsou boží.

Vyučuji angličtinu, kterou mám ráda pro její odlišnost od našeho slovanského jazyka. Vyučuji také italštinu, kterou zbožňuji od ranného dětství, kdy jsem poprvé slyšela italskou písníčku. Je to pro mě srdcovka.

Vždy se snažím vytvořit přátelskou a otevřenou atmosféru, díky které se studenti uvolní a dovolí si být sami sebou.

Že jsem pohodová a uvolněná - No stress...

Mám jedinečnou možnost poznat spoustu lidí, má práce je mým koníčkem a to je pro mě podstatné.

Ráda čtu, poznávám nová místa i lidi. Také moc ráda baštím a ochutnávám nová jídla.

Jak bys motivovala budoucí studenty?

Vůbec nikdo, ale nikdo nemusí mít zábrany začít se učit nový jazyk. Jde o příjemné zjištění, když si poprvé při nějaké příležitosti uvědomíte, že jste schopni, bez cizí pomoci, se sami domluvit. Zahřeje to na duši.

Pojďte to zkusit! O nic nepřijdete. Maximálně si zpříjemníte den. Můžete také objevit skrytý talent.

Jaký je, dle tvého názoru, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka?

Tak určitě by se vám jazyk měl líbit. Nemyslím si, že jde o šprtání gramatiky, ale o to, co nejvíce poslouchat daný jazyk, koukat na věci, které vás zajímají v daném jazyce, hrát hry a taky určitě číst.

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent“?

Tomu nevěřím, česky také mluvíte bez problému.

Nemít strach mluvit, každý nějak začínal. Je to jako naučit se řídit auto, ze začátku obavy, ale poté příjemný pocit.

CHCI SE UČIT S VERČOU