Michaela Jebavá

Němčina

Míša je zkušená lektorka a cestovatelka, která vám dokáže veškeré znalosti předat tak báječným stylem, že vše pochopíte "raz dva". :)

Co se mi líbí na němčině? Já ani nevím, je to součást mého života. Začala jsem se jí učit už ve školce. Na gymnáziu jsem měla super učitelku, díky které jsme jezdili do Německa třeba 3krát do roka. Tam asi začala moje láska k němčině a obecně k Německu. Našla jsem si tam kamarády a od té doby je se mnou němčina prakticky pořád. Studovala jsem ji na pomaturitním studiu, na univerzitě v Hradci, v Drážďanech, ...

"NĚMČINA PRO MĚ NENÍ JEN JAZYK, ALE I CELOŽIVOTNÍ KONÍČEK."

Kdo jsem? Jsem nadšená lektorka němčiny, pořadatelka česko-německých akcí pro děti a mládež, cestovatelka po německy mluvících zemích, členka partnerské komise měst Vrchlabí (CZ) a Baunatal (DE), zakladatelka Funny z.s. kde organizuji letní tábory.

Cestování , historie, genealogie, zahrádka, čtení.

Baví mě ukazovat lidem, že němčina není tak těžký jazyk jak by se mohlo zdát a že učení se německy není jen biflování slovíček a gramatiky, ale že se dá naučit i zábavnou srozumitelnou formou.

No já doufám že mají :-) Věřím, že je poznat, že učení  němčiny pro mě není jen práce, ale i koníček ;-)

Když jsem učila na základní a střední škole, žáci se mnou dobrovolně trávili i část prázdnin na česko-německých projektech a to bylo hrozně príma. :-)

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent“.

Důležité je CHTÍT! Motivace je polovina úspěchu a ostatní už spolu zvládneme ;-)

Věnovat se jazyku chvilku každý den (stačí 15-20 min).

Jak bys motivovala budoucí studenty?

Cizí jazyk není jen o učení, ale je také o lidech, o kultuře, o cestování. Otevírá nám nový svět,nové možnosti.

Pojď s námi objevit svět cizích jazyků!  Uvidíš že tě to bude bavit!

CHCI SE UČIT S MÍŠOU